Естонська компанія Ааде Лонг (Aade Long) почала свою роботу ще за радянських часів. Сировину тоді використовувала виключно з місцевих ферм. Надалі уже в наш час, коли попит на натуральну пряжу зріс та після укладення договору з датською компанією Кауні, фабрика почала відчувати дефіцит сировини, виникла потреба у більш якісних волокнах. З часом Нова Зеландія стала постійним постачальником вовни, а з датської компанії надходять нові сучасні фарби.
Назва компанії датського партнера Кауні досить милозвучна, тому швидко прижилася в народі. Хоч на етикетці звичайно ж зазначено тільки рідна назва – Aade Long. 
Вся пряжа Кауні має стандартну товщину нитки – 800 м у 100 грамах з маркуванням 8/1. Далі ідуть її різновиди у 2 складення – 400 м у 100 грамах (8/2) і у три складення – 267 м у 100 г (8/3).


По типу окрасу можна виділить: 
-    Натуральних кольорів;
-    Секційну;
-    Кольорову однотонну.
Пряжа сформована в пасма, вага пасма вказана на етикетці. Відповідно кожне пасмо має свою ціну. Тобто ціна реалізації встановлюється за 100 грам, потім уже розцінюється кожне пасмо окремо. Зверніть увагу, що в магазині Вдала пряжа у Вас є можливість при формуванні замовлення вибрати потрібне пасмо з наявних і воно уже має свою ціну. 
Після покупки пряжі, її потрібно перемотати з пасма в клубки за допомогою спеціальних моталок, або використовуючи руки близьких та рідних. Прати пасма перед в’язанням не обов’язково, але майте на увазі, що пряжа спеціально фабрично оброблена, так як підходить як для ручного так і машинного в’язання. Після прання вона розкриється по іншому.
Про секційну Кауні.
Найпопулярніша і найцікавіша по набору кольорів – це секційна Кауні. Це справжня кольорова терапія. Гармонійне поєднання здавалося б непоєднуваних кольорів робить кожен проект цікавим і незабутнім. 
Більше про кольори читайте в мої статті Опис кольорів пряжі Кауні. В цьому розділі тільки додам, що довжина секцій становить від 35 м до 100 м. Кількість кольорів – від 3-х до 6-ти. Чим більше зібрано кольорів, тим коротші секції.
Про потребу і номер спиць.
Кауні – легка пряжа, тому потреба на в’язані вироби значно менша від звичних показників. 
З пряжі 8/1 зазвичай в’яжуть ажурні шалі і палантини. Потреба від 70 грам на фішю, до 120 грам на розкішний палантин. Номер спиць – 2 мм – 3 мм. На спицях 2 мм можна в’язати і кофтинки. 
Для в’язання добротних речей використовують Кауні 8/2. З неї виходять теплі шарфи, палантини, светри, кардигани, спідниці, пончо, пледи. Витрата пряжі: 100 грам на оптимальний шарф, 200 грам на розкішний палантин, 250 грам на ажурну кофтинку 46 розміру, 320 грам на звичайний жіночий светр без аранів, 450 грам на чоловічий светр 48-го розміру. Плаття - 550 грам. Номер спиць – 3 мм – 5.5 мм в залежності від планованого результату. Деякі в'яжуть і на 2 мм. 5.5 мм зазвичай використовують у випадках, коли планують виріб валяти. До речі, пряжа Кауні прекрасно валяється, тому якщо хочете валяну річ, то це у Вас обов’язково вийде, а якщо не хочете, то періть, будь ласка, вироби з Кауні дуже обережно і тільки руками. 

Автор: Кізюн Наталія

Чи кусається Кауні? 
Так, кусається, як і будь яка інша слабо оброблена хімічними розчинами чиста шерсть. Для ніжної шкіри на голе тіло носити не рекомендую. Але вироби виходять дуже теплими і красивими, тому під них завжди можна організувати якийсь тонкий гольфик. 

Валяння
Волокна шерсті володіють гарним зчепленням завдяки кутикулам, якими вкрита їх поверхня. Якщо овечу шерсть не обробляти хімічними засобами, то природні кутикули залишаються і при механічному і термічному впливу на шерстяний виріб вони допомагають волокнам зчепитися міцніше одне до одного. Як наслідок отримуємо вже однорідне щільно збите полотно. 
Варто відмітити, що чим рихліше вихідне полотно, тим краще воно звалюється і дає більшу усадку. 

У магазині Вдала пряжа завжди в наявності величезний вибір кольорів Кауні 8/1, 8/2 – натуральних, секційних та кольорових. Вибирайте і творіть!

Автор Алла ЖОРЖ