Кількість
|
Вартість
|
||
|
В'язання — приємне заняття, яке допомагає нормалізувати дихання та серцевий ритм, зняти стрес і досягти стабільного емоційного стану. Одні з цією метою вибирають спиці, інші — гачок. Він коштує недорого, але при цьому дає можливість плести мережива, обробляти краї виробів, створювати незвичайний одяг та аксесуари. У великому асортименті гачки та набори гачків для в'язання представлені в колекції «Вдала Пряжа». Інтернет-магазин пропонує інструменти та матеріали для рукоділля, які можна купити за найкращою ціною з адресною доставкою в Черкаси та інші міста України.
Види в'язальних гачків
Існує кілька технік в'язання гачком. У кожному з них використовуються інструменти, котрі мають свої конструктивні особливості. Гачок для класичного в'язання є прямим або злегка вигнутим стрижнем діаметром 0,5‒12 мм з борідкою і головкою. Він може оснащуватися одним або двома робочими кінцями. Згідно з відгуками, більшість майстринь вибирає інструмент, у якого один кінець робочий, а на іншому розміщується ергономічна гумова ручка.
У туніському, або афганському, в'язанні використовують довгий гачок з обмежувачем. З його допомогою можна в'язати щільні вироби, які довго триматимуть форму — килими, пледи, органайзери, шарфи і т.д. Інструмент являє собою спицю довжиною 35–40 см, у якої на одному кінці розміщується борідка, на другому — обмежувач для фіксації полотна. Замовити аксесуари для туніського в'язання можна в інтернет-магазині «Вдала пряжа».
Існує також техніка нукінгу, в якій вироби в'яжуть і гачком, і спицями. При цьому виходить щільне полотно, не схильне до деформації. Основний інструмент є гібридом гачка та швейної голки.
Підбираємо гачки за призначенням, розміром і матеріалом
У колекції «Вдала Пряжа» представлений великий вибір в'язальних гачків. Їх можна вибирати, орієнтуючись на:
- техніку в'язання (класична, туніська);
- матеріал (алюміній, бамбук, пластик, дерево);
- розмір (від 0,35 до 9 мм).
Для вовняної та акрилової пряжі більше підходять вироби з алюмінію, які вважаються найлегшими та найзручнішими. Однак вони можуть окислюватися і фарбувати нитку, тому не підходять для в'язання світлих речей. На відміну від них, сталеві гачки не впливають на колір та властивості нитки. Те саме можна сказати і про пластик. Ще одна перевага пластикових аксесуарів — легкість. Щоправда, вони можуть електризувати пряжу. Згладити недолік можна за допомогою антистатика.
Найекологічнішими вважаються дерев'яні та бамбукові гачки. Але для в'язання краще вибирати відполіровані та лаковані вироби, які не покриваються задирками та не рвуть пряжу.
Відмінності в'язальних гачків
Людину, яка тільки починає освоювати в'язання, може налякати великий вибір матеріалів та інструментів. Однак не варто цього лякатися. В основному в'язальні гачки розрізняються за:
- призначенням;
- товщиною;
- матеріалом;
- брендом.
На початковому етапі краще вибрати інструмент, який коштує недорого. Набравшись досвіду, можна розширити колекцію, додавши до неї інструменти різної товщини та комплектації.
Як вибрати в'язальні гачки
При виборі гачка спочатку потрібно орієнтуватися на товщину пряжі. Зазвичай виробник вказує на етикетці, який інструмент підходить до конкретної нитки. Якщо етикетки під рукою немає, потрібно спробувати підчепити пряжу гачком. Якщо борідки не буде видно через нитку, значить, інструмент занадто тонкий, якщо борідка підніматиметься над ниткою — занадто товстий. В ідеалі нитка та борідка при зачепленні повинні розташовуватися врівень.
Інші параметри вибору інструмента:
- матеріал;
- техніка в'язання;
- бренд;
- країна виробник.
Не обов'язково орієнтуватися на вартість. Сьогодні достатньо аксесуарів для в'язання, які дешево коштують, але при цьому мають міцну та надійну конструкцію. Щоб переконатися в цьому, вивчіть колекцію «Вдала Пряжа».
Де можна купити в'язальні гачки?
«Вдала Пряжа» — простір, створений для любителів в'язання спицями та гачком. У магазині представлені інструменти та матеріали, які дешево коштують, але при цьому легко справляються з будь-яким поставленим завданням. У нас можна замовити не лише спиці та гачки, але також шкали та лінійки українського та зарубіжного виробництва.
Причини купити в'язальні інструменти в магазині «Вдала Пряжа»:
- великий вибір розмірів;
- доступні ціни;
- реальні відгуки;
- висока якість матеріалів та конструкції.
Ще одна перевага інтернет-магазину — безкоштовна доставка по Черкасах та в інші міста України. Для цього потрібно оформити замовлення на суму, що вказана у розділі Оплата і Доставка. У решті випадків вартість доставки залежить від тарифів компанії-перевізника.
📌 Як вибрати номер гачка для в`язання?
✍ Найкраще почати з рекомендацій виробника, що вказані на етикетці пряжі (наприклад, 3-4 мм). При цьому якщо пряжа буде використовуватися для в`язання іграшок, то треба брати на 1 мм менше. Якщо ви в`яжете туго, то виберіть максимально рекомендований номер, якщо рихло, то мінімально рекомендований. Якщо ж маєте залишки пряжі без етикетки, то за допомогою лінійки поміряйте товщину пряжі. Це значення буде наближено визначати потрібний номер гачка.
📌 Чим відрізняються дорогі гачки для в`язання від дешевих?
✍ Різні бренди гачків мають різну вартість. Звісно, у ціні дорогих гачків частково закладено й бренд. Але решта – це різниця у формі голівки, якості покриття, матеріалі ручки. Варто визнати, що іноді бюджетні гачки в’яжуть не гірше за дорогі аналоги. Отже, якщо вироби певного бренду вас влаштовують, немає сенсу шукати інші. Якщо ж хочеться випробувати щось дорожче – спробуйте. Зіставивши різних виробників, ви зробите власний висновок: у чому саме дорогі гачки для в’язання відрізняються від дешевих.
📌 З чого складається гачок для в`язання?
✍ Гачок для в’язання складається з таких основних частин:
- Головка (наконечник) – опукла частина гачка, за діаметром якої визначається його номер у міліметрах.
- Борідка - загнута частина гачка, яка підхоплює та протягує нитку крізь петлі Горловина (жолобок) – ділянка під головкою, яка допомагає нитці плавно проходити через петлі.
- Стрижень (тіло гачка) – основна частина, яка визначає розмір петель та товщину гачка.
- Пласка частина (зона утримування) – місце, де тримають гачок пальцями для зручного захоплення.
- Ручка – частина, що забезпечує комфорт під час роботи; може бути пластиковою, дерев’яною, гумовою або металевою.
📌 Як називається частина гачка, що відповідає за зачеплення пряжі?
✍ За зачеплення пряжі відповідає борідка гачка - загнута його частина, яка підхоплює та протягує нитку крізь петлю. Також важливою частиною гачка є вдалий розмір жолобка - ділянки під головкою, яка допомагає нитці плавно проходити через петлі. Саме якісне виконання цих двох частин гачка, їх правильне співвідношення і розміри визначають комфорт в`язання.