0

Стокова пряжа в бобінах кращих європейських виробників

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою
Відображення:

Що таке бобінна пряжа?
Виробництво пряжі на бобінах займає 95% всього виробництва ниток для трикотажу і лише незначна частина (5%) – це моточна пряжа для ручного в’язання.
То чи користуватися бобінною пряжею для ручного в’язання, в чому її переваги і недоліки?
Міфи про бобінну пряжу.
Перший міф: бобінна пряжа тільки для машинного трикотажу, для цього вона проходить певні етапи підготовки. 
Це дійсно так. Пряжа обробляється спеціальними водорозчинними засобами, щоб бути гладкою, не допускати зайвої ворсистості і пухнастості. Це зроблено для того, щоб подовжити роботу трикотажних станків і машин. Пряжа має ковзати по спицях в’язальної машини з певним натягом. Уже після прання ниточка видозмінюється і відкриває свою дійсну текстуру. Ця магія відбувається виключно з пряжею, що підготовлена для в’язання на машинах. Тому перед тим, як в’язати виріб з бобінної пряжі, треба обов’язково робити зразок з належною ВТО.
Другий міф: пряжа в мотках для ручного в’язання більш природня, проходить менше етапів обробки.
Неправда. Пряжа для ручного в’язання виготовляється з наперед заданими властивостями, наприклад, має бути м’якою. Природня вовна має кутикули. Це і перевага її (шерстинки гарно кріпляться між собою) і недолік (пряжа може звалятися). Тому вовна дуже часто проходить етап «склеювання» або видалення кутикул під дією певних реагентів. Практично всі етапи виробництва пряжі є ідентичними, крім покриття воском бобінної пряжі. Але моточна пряжа може мати і додаткові етапи. Все відносне.
Третій міф: бобінна пряжа потрапляє на сток, тому що нікому на виробництвах не потрібна, довгий час лежить на складах і, можливо, втратила свої властивості. 
Це правда тільки частково. Зазвичай фабрики розміщують свої замовлення на вовняних виробництвах на пряжу з конкретними характеристиками та певними кольорами для пошиву нової колекції трикотажних виробів. Коли колекція відшита, то цілком закономірно, що частина пряжі залишається не використаною. От вона і потрапляє на сток – великі логістичні склади. І чим успішніша трикотажна фабрика (не забуваємо про всесвітньо відомі будинки мод), тим якісніша і затребуваніша пряжа потрапляє на сток. Така пряжа довго не лежить, її у прямому значення вихоплюють роздрібні магазини і ду-у-у-же швидко продають умілим і знаючим в’язальницям. Як і серед моточної пряжі, пряжа у бобінах є різної якості, різного складу. Ще є виробництва, які працюють не під замовлення, а собі на склад з наступним пошуком ринків збуту. Ось така не затребувана або не замовлена наперед пряжа може затриматися у реалізації – залежатися. Вибирайте пряжу тільки відомих брендів і ви гарантовано отримаєте «свіжу» і якісну ниточку.
Переваги стоковою бобінної пряжі.
Єдиною і беззаперечною перевагою пряжі в бобінах на стоках є її ціна. Всі інші характеристики такі як товщина нитки, склад, якість можна знайти і у мотках.
Недоліки пряжі у бобінах.
1.    Зазвичай бобіни продаються великою вагою – близько 1 кілограма і більше. Але багато магазинів, в тому числі і Вдала пряжа пропонують перемотку потрібної ваги на додатковий конус.
2.    Нитка на бобінах тонка і в’язати доводиться у декілька складень. Для цього треба перемотувати пряжу вручну, або на спеціальних моталках у додаткові клубки. Це трудоємно, але є можливість регулювати товщину нитки під вибраний проект. Крім того можна комбінувати різні види ниток для отримання кращого ефекту. Об’єднання тоненьких ниточок мохеру і мериносу дають стабільне пухнасте полотно. Ті в’язальниці, які «підсіли» на бобіни мають уже в своєму арсеналі і моталки, і мотовила.
Які виробники бобінної пряжі є топовими?
Лідерство належить італійським виробникам. Кращими з них вважаються Cariaggi, Loro Piana, Zegna Baruffa, Lana Gatto, Luxury selection by Rigo, Botto Poala.
Чим відрізняється сток від регуляра?
Багато де можна прочитати: стокова бобінна пряжа, регулярна бобінна пряжа.
Стокова бобінка – це залишки чийогось виробництва. Її краще купувати із запасом, тому що саме такого кольору і такої партії з часом не знайдете.
Регулярна бобінка – це пряжа випущена для продажу у формі бобін для здешевлення продукції, так як відсутній останній етап виробництва – розмотка на клубки. Вона по ціні дешевше моточної, але дорожче стокової. Неї зазвичай користуються невеликі трикотажні ательє та великі гуртові магазини. Ці магазини бобіни перемотують у мотки у декілька складень і продають як звичайну пряжу для ручного в’язання.
Інтернет-магазин Вдала пряжа пропонує тільки кращий асортимент стокової бобінної пряжі європейських виробників з перемоткою на додаткові конуси. Більш детально інформація по кожній позиції пряжі вказана у описі товару. 

Вгору