0

Пряжа для в'язання шкарпеток

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Шкарпеткова пряжа
В'язання «ідеальних» шкарпеток - це дуже кропіткий і тривалий процес. Якщо пряжу для шкарпеток взяти «неправильно», то вони не тільки не сядуть на ніжку, а й зітруться після першого тижня носки.
Щоб процес в'язання був максимум приємним, а шкарпетки служили довго, потрібно правильно вибрати пряжу і спиці. Купити шкарпеткову пряжу в Україні ще той квест. За якими ж характеристиками шукати нитки?
Склад
Зазвичай пряжа для в'язання шкарпеток містить шерсть. Це тепло і комфортно. Але шерсть має і свої недоліки. В процесі носіння вона скочується і, як наслідок, протирається. Тому до складу нитки додають 20-30% поліаміду. При цьому саму шерсть обробляють спеціальним чином, після чого шкарпетки можна прати в машинах при температурі до 40 градусів і деякі види підходять для сушильних машин. Тому перед вибором вивчіть етикетку.
Товщина
Ще одна важлива характеристика пряжі для шкарпеток - товщина або кількість переплетених між собою одиночних ниток.
Можна виділити наступні групи і описати їх застосування:

  • з двох ниток, зустрічається вкрай рідко, довжина 820 м в 100 грамах, використовується для штопання або додається до основної пряжі;
  • з трьох ниток, використовується як заміна пряжі в чотири нитки при в'язанні складних візерунків, аранів, рельєфів. Довжина 560 м в 100 грамах, щільність в'язання на спицях 1.5 - 2.5 мм: 32 петлі х 46 рядів = 10 см х 10 см.
  • з чотирьох ниток, звичайна пряжа для в'язання шкарпеток, підходити для будь-яких візерунків і гладі, спиці 2.0 - 3.0 мм: 30п х 42 ряду = 10 см х 10 см. 420 м в 100 грамах. Приклади: ElbSox-4Uni, ElbSox-4FlowColor.
  • з шести ниток, для теплих шкарпеток без малюнка, спиці 2.5 - 3.5 мм: 22 п х 30 рядів = 10 см х 10 см. 250м в 100 грамах. Приклад: ElbSox-6FlowColor.

Скільки потрібно пряжі для в'язання шкарпеток?
Зазвичай клубки шкарпеткової пряжі вже сформовані для однієї пари. Витрата для в'язання шкарпеток: 100 грам з 4-х ниток і 150 грам з 6-ти ниток.
Секційна пряжа для шкарпеток
У ниток секційного фарбування є свої переваги (красиві шкарпетки, строкаті забарвлення, плавні переходи), і недоліки. Будьте уважні, не кожен клубок починається однаковим кольором. Перед початком в'язання першої шкарпетки потрібно вивчити довжину секції, послідовність кольорів. Якщо в'язати з одного мотка 100-150 грам, перемотайте на два, знайдіть рапорт і можливо навіть зв'яжіть манжета двох шкарпеток. Якщо в'язати з двох клубків вагою по 50 грам, то знайдіть найбільш примітне місце переходу пряжі. Це буде ваш початок шкарпетки.

Контрольний зразок

На етикетці виробники пряжі, крім рекомендованих номерів спиць, також вказують щільність в'язання. Зверніть увагу, ця щільність забезпечить правильну еластичність полотна і посадку шкарпеток. Тому ваша задача підібрати номер інструменту під цю щільність. Для цього в'яжемо контрольний зразок. Його розмір повинен бути не менше квадрата 12 см на 12 см, так як початкові, завершальні ряди і кромочні петлі в розрахунок не йдуть. Рекомендую робити зразок для чотирьохнитковий пряжі з 38 петель і 50 рядів. Для шестиниткової - число петель 28 і рядів - 38. Після в'язання зразок злегка зволожити або відпарити і дати висохнути, потім знімати мірки.
Якщо в квадраті отримали більше петель і рядів, значить ви в'яжете щільно і треба пробувати спиці більшої товщини, і навпаки. У продажу є спиці з кроком 0,25 мм, тому кожна в'язальниця може підібрати саме свій номер.
Також слід зазначити, що клубки різних кольорів одного і того ж виробника можуть мати різну товщину. Це відноситься не тільки до пряжі для шкарпеток, але саме для цих виробів помилка в пару петель може бути помітна.

Де купити шкарпеткову пряжу в Україні?

Купити шкарпеткову пряжу в Україні складно, вибір якісних ниток невеликий. На щастя її багато не потрібно. Тому переходьте на сторінки шкарпеткової пряжі в інтернет-магазині Вдала пряжа і купуйте справжню пряжу для в'язання шкарпеток. Вони будуть довго служити і радувати їх власників.
 

Вгору