0

Пряжа з вовни

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

У категорії Шерсть представлена ​​пряжа, що містить овечі волокна. Це найбільш велика категорія, так як овеча шерсть є найпопулярнішим матеріалом для створення пряжі.

Шерсть після стрижки овець в процесі обробки проходить три етапи:

1. Підготовка волокон і формування з їх стрічки. На цьому етапі шерсть розпушують, змішують різні партії для отримання більш однорідного матеріалу, тріпають і чешуть. В результаті отримують стрічку-ровницю, очищену від сміття та інших домішок.

2. Предпрядіння - вирівнювання стрічки-ровниці.

3. Прядіння - остаточний етап витяжки ровниці та її скручування.

Вся пряжа проходить ці етапи, а в результаті на ринку маємо багато різних видів овечої вовни.

Чим же відрізняються технології, і яку пряжу слід вибрати для в'язання?

Процеси на прядильних фабриках в наш час не зовсім консервативні і прядіння на багатьох виробництвах - це дуже високотехнологічний процес. Його головна мета - позбавити шерсть від недоліків, які проявляються в ході експлуатації в'язаних речей. Це звалювання при високих температурах і віджиму, а також утворення катишек.

Чому шерсть звалюється і що таке технологія суперваш?

Будова волокон вовни таке ж, як людського волоса. Вся поверхня покрита лусочками. При впливі високих температур вони розкриваються і зчіплюються з лусочками сусідніх волосків. Після інтенсивного віджиму повернення до попереднього стану вже не досягти. Для усунення такого небажаного результату придумали технологію Суперваш (superwash). На етапі предпряденія з зовнішньої поверхні волокна видаляють лусочки, а волосся покривають спеціальними смолами. В результаті вироби з пряжі суперваш можна прати на делікатному режимі. Ниточка відповідно буде трохи грубіше і не такий теплою. Така пряжа підходить для повсякденних речей.

Що таке вірджін вул?

Не вся шерсть на ринку отримана з нового руна. Частина пряжі вироблена з переробленої сировини. На етикетці про це має бути зазначено, як перероблена шерсть (reprocessed wool). Технічно така пряжа є відновленою, і часто може складатися з двох ниток – нової і переробленої. А от нова шерсть маркується як вірджін вул (virgin wool) і зроблена вона з нового руна.

Чи існує алергія на шерсть?

На сьогоднішній день алергія, як хвороба, зустрічається дуже часто. У багатьох людей вона є придбаної, але багато хто страждає і на вроджену. При загальної поширеності цієї хвороби, її причини залишаються мало зрозумілими. При виборі вовняної пряжі багато хто питає, кусається вона, думаючи, що у них алергія на шерсть. Дійсно, в'язані речі, якщо їх носити на голе тіло, дратують її, з'являється контактний дерматит, шкіра свербить і червоніє. Справжня алергія - це відповідь імунної системи (сильно виражена висип, набряк, сльозяться очі, нежить). Контактний дерматит з'являється тільки в місці дотику вовни і шкіри.

Тому говорити про алергію на шерсть неправильно. До того ж волокна натуральної вовни близькі нам за складом. Вони мають той же склад, що і наше волосся, і нігті.

Але є фактори, які можуть її спровокувати. Це синтетичні добавки; хімічні препарати, які використовуються при обробці вовни; сміття, що залишається у волокнах.

Алергія може бути на ланолін - природна речовина, яким покрито волокно.

І звичайно ж найбільш поширеною причиною алергії може бути барвник.

При схильності до алергії слід купувати один моток пряжі, оцінити реакцію організму і тільки після цього приймати рішення про використання цієї нитки для в'язання вироби.

На ринку вибір шерстяної пряжі великий і кожна майстриня може підібрати для себе добросовісного і чесного виробника.

 
Вгору