0

Aade Long (Kauni)

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Что такое Кауни?

Кауни на украинском рынке называют эстонскую пряжу весёлых расцветок. Чистая шерсть, экологичный продукт, щадящий режим прядения с сохранением всех природных качеств шерсти. Если сравнить Кауни и Дундагу, то первая пестрее и имеет другую толщину нити. Кауни 8/1 - это 800 м в 100 г, нить в 1 сложение, смотана в пасма от 100 г до 160 г;

Кауни 8/2 - 400 м в 100 г, нить в 2 сложения, смотана в пасма от 160г до 290г; 

Дундага 6/1 - 550м в 100 г, нить в 1 сложение смотана в пасма от 240 г до 340 г;

Що таке Кауні?

Кауні на українському ринку називають естонську пряжу веселих кольорів. Чиста шерсть, екологічний продукт, щадний режим прядіння зі збереженням усіх природних якостей вовни. Якщо порівняти Кауні та Дундага, то перша строкатіша і має іншу товщину нитки. Кауні 8/1 - це 800 м в 100 г, нитка в 1 складання, змотана в пасма від 100 г до 160 г;

Кауні 8/2 - 400 м в 100 г, нитка в 2 складання, змотана в пасма від 160г до 290г;

Дундага 6/1 - 550м в 100 г, нитка в 1 складання змотана в пасма від 240 г до 340 г;

Дундага 6/2 - 275 м в 100 г, еіть в 2 складання змотана в пасма від 130 г до 230 г.

Якщо говорити про торгову марку Kauni - то це датська компанія, для якої головним чином і робить пряжу невелика прядильна фабрика Aade Long в Естонії. Сировина для пряжі закуповується в Німеччині та Новій Зеландії. Відсоток місцевої вовни дуже маленький. Вся пряжа Кауні на український ринок надходить з фабрики Aade Long. Так як виробництво невелике і основним замовником залишається данська Kauni, тому цієї пряжі на ринку в надлишку не буває. Напевно це і є головний аргумент такого фантастичного успіху пряжі протягом вже довгого часу.

Як робляться різнокольорові переходи?

Спочатку шерсть фарбують окремо, потім вже при прядінні послідовно вводять шерсть різних кольорів. Кількість кольорів у різних назвах варіюється від 3 до 5-ти. Чим менше кольорів, тим довше смуги.

Вся пряжа продається пасмами, які потрібно перед в'язанням змотати в клубки. І тут можна застосувати одну хитрість. Якщо Ви хочете самі контролювати довжину колірної смуги, то змотуйте різні кольори в окремі клубки. При зміні кольору в виробі кінчиків не буде, так як пряжа прекрасно звалюється і досить накласти кінчики між собою, трохи їх зволожити і гарненько потерти пальцями. Ниточка стане нерозривною.

Чи прати Кауні перед в'язанням?

Однозначної відповіді немає. Кожна в'язальниця сама повинна вирішити. Особисто я пробувала, і прати, і морозити. В результаті не перу. Перевагою попереднього прання є розкриття справжніх кольорів пряжі ще до в'язання. Також пряжа робиться пухнастою і при перемотуванні в клубок можна легше відібрати сміття з пряжі. Але не забуваємо, в будь-якому випадку, в'язати зразок і прати його. Тільки після цього робити розрахунок петель. Особливо якщо в'язати светр або кардіган.

Купити Кауні в Україні завжди можна в інтернет-магазині Вдала пряжа!

Всі кольори щастя на сторінках нашого сайту!

 

Розгорнути
Вгору