0

Віскоза (100% і суміші)

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою
Відображення:

Ринок товарів для в'язання та інших видів рукоділля постійно розширюється. Виробники намагаються створювати та виготовляти нові матеріали, які б допомагали майстриням удосконалювати техніку та в'язати ексклюзивний одяг. Сьогодні серед в'язальниць популярна пряжа на основі віскози. Вона коштує недорого, чудово тримає форму і надає речам гарного блиску. Саме тому їй немає ціни при в'язанні аксесуарів і легкого літнього одягу. Купити віскозну пряжу можна у магазині «Вдала Пряжа». У колекції представлені товари для рукоділля, які можна замовити з адресною доставкою Черкасами або в інші міста України.

купити нитки віскоза

Властивості пряжі з віскозою

Віскоза — матеріал, винайдений наприкінці XIX ст., але досі активно застосовується у текстильній промисловості. При її виробництві використовують природну клітковину та целюлозу, яка піддається спеціальній обробці. Спочатку сировину змішують та відправляють на прядіння. Потім вона проходить через фільєрні пластини, після яких поділяється на тонкі волокна. Волокна витримують у кислотній ванні, обробляють і сушать. В результаті виходить нитка, яка за своїми експлуатаційними властивостями не поступається бавовні, бамбуку та іншим натуральним волокнам.

Попри те, що віскоза створюється хімічним шляхом, вона вважається найнатуральнішою з усіх синтетичних ниток. Виробничі технології дозволяють:

  • робити її більш пухнастою, бархатистою та ворсистою;
  • додавати їй натуральний блиск;
  • поліпшувати її гігроскопічність;
  • фарбувати в різні кольори.

Ще одна особливість віскозних ниток – гіпоалергенність. Їм немає ціни при в'язанні одягу та аксесуарів для новонароджених, людей з чутливою шкірою та людей, які страждають на алергію на натуральний шовк або вовну. При цьому коштують вони дешево і виробляються повсюдно.

Особливості віскозної пряжі

Віскозна пряжа — матеріал, що займає проміжне положення між натуральними та синтетичними нитками. При цьому найчастіше її відносять саме до натуральних матеріалів. З ними віскозу ріднить чудова повітропроникність. Вона добре пропускає повітря і не створює парникового ефекту, дозволяючи шкірі «дихати». Купити віскозні нитки потрібно ще й тому, що вони:

  • добре вбирають вологу;
  • мають приємні тактильні властивості:
  • наділені природним блиском;
  • поєднуються з іншими волокнами;
  • швидко відводять тепло;
  • не накопичують статичну електрику;
  • легко фарбуються;
  • довго залишаються яскравими;
  • дорого коштують.

Як інші види пряжі, віскозні нитки мають і недоліки. З них виходять гарні в'язані вироби, які легко мнуться і сідають під час прання. Крім того, вони потребують дбайливого догляду. Якщо їх неправильно прати, вони швидко деформуються, втративши початковий вигляд і колір. Віскоза погано переносить вплив вологи. У мокрому стані вона стає менш міцною та зносостійкою. Ці недоліки потрібно врахувати, перш ніж замовити матеріал.

Види та кольорова гамма пряжі з віскози

Перевага віскозної пряжі в тому, що вона легко набуває заданих властивостей. Виробник може зробити її матовою або блискучою, однотонною або різнобарвною, прямою або закрученою. Він може робити її тонкою або товстою, що в результаті впливає на метраж і вагу мотка в грамах.

Віскозу можна наділити властивостями натуральної бавовни, вовни, бамбука або шовку. Однак на те, скільки коштує пряжа, насамперед впливає склад. У чистому вигляді віскозні нитки використовують рідко. Найчастіше зустрічаються комбінації з:

  • натуральною бавовною, шовком, вовною або льоном;
  • еластаном;
  • лайкрою;
  • поліестером.

Від складу залежить як вартість, а й властивості пряжі. Наприклад, при поєднанні з еластаном або лайкрою нитка стає еластичнішою і добре тягнеться. Поліестер підвищує її зносостійкість та міцність. Поєднання з бавовняними, лляними та іншими натуральними волокнами допомагає знизити вартість мотка, але зберегти його екологічність.

Віскоза - це продукт, отриманий хімічним шляхом. Відповідно, вона легко піддається фарбуванню. У колекціях виробників можна знайти як нейтральні пастельні відтінки, наближені до природних, так і строкаті або неонові, з яких можна виготовляти яскравий одяг та аксесуари.

Як правильно в'язати з віскозної пряжі

Віскозна пряжа підходить для в'язання різних речей. Любителі мережив та ажурних візерунків можуть в'язати з неї літні топи, сукні та кофти. Букльовані нитки підходять для виготовлення шарфів, палантинів, хусток, тунік та пуловерів. З тонких ниток виходять гарні купальники та топи, які добре сидять по фігурі, довго тримають форму і при цьому не виглядають дешево. Віскоза надає виробам природного блиску та приємних тактильних властивостей. У таких речах можна ходити на роботу чи урочисті заходи.

Віскозні нитки можна використовувати при в'язанні спицями та гачком. Тільки попередньо потрібно підготувати невеликий зразок, випрати та висушити його. Він допоможе не тільки розрахувати кількість петель, але й зрозуміти, як поводитиметься полотно в процесі експлуатації.

Нестача віскози в тому, що під час в'язання вона сильно плутається.Тому необхідно постійно підтримувати рівномірний натяг нитки. Якщо він буде слабким, полотно вийде пухким та безформним. Сильний натяг, навпаки, зробить його жорстким та нееластичним.

Для отримання детальної інформації про це та інші матеріали для в'язання зверніться до консультантів «Вдала Пряжа». У магазині представлена ​​бавовняна, вовняна, віскозна та лляна пряжа, яку можна вибирати за кольором, складом, брендом, метражем або вагою в грамах. Ми також додали до колекції секційні нитки Кауні та Дундага. Щоб дізнатися, скільки коштують матеріали з урахуванням доставки по Черкасах або в інше місто України, зателефонуйте за номером 067 470 20 05. При оформленні замовлення на загальну вартість від 1200 грн воно доставляється безкоштовно.

Вгору