З чого?

З чого роблять пряжу?

Сировина для пряжі за походженням ділиться на такі категорії:

- тваринного;

- рослинного;

- синтетичного.

Якісну пряжу роблять із сировини перших двох категорій для зими і літа відповідно. Це закономірно, так як взимку потрібні теплі речі і сировину для них ми позичаємо в тварин, яким природа дала шерсть для комфортного життя в дуже екстремальних погодних умовах. Чим холодніше середовище проживання тварин, тим тепліше, м'якше і тонше руно вони мають. Так можна сказати про мериносів і альпака, що живуть у високогірних районах. Влітку ж ростуть трави. З бавовни і льону роблять літні пряжі, що тримають прохолоду і запобігають перегріву тіла.

Основними видами зимової пряжі є:

1. Шерсть. Зазвичай під цим маркуванням розуміють шерсть овець, в тому числі і мериноса. Це найпоширеніша сировина, так як розведенням овець займаються скрізь, де є пасовища. Вівці дають шерсть, молоко, м'ясо, тому такий вид тваринництва прибутковий і з незначними витратами. Пряжа з овечої вовни представлена в найдоступніших цінових категоріях. Але не все, то золото, що блищить. Особливо ретельно потрібно вибирати суміші синтетичних волокон з шерстю. Не завжди виробники правильно пишуть співвідношення волокон в пряжі. Для реальної оцінки складу пряжі потрібно, все-таки, бути хоч трохи економістом.

2. Альпака - це шерсть тварини альпаки, батьківщиною яких є високогір'я Анд в Південній Америці. Пряжа альпаки тепліше овечої вовни. Бебі альпака приємна до тіла, не утворює катишок.

3. Мохер та кашемір - це шерсть кіз ангорської і кашемірової порід відповідно. Відрізняється особливою м'якістю, теплотою, приємна до тіла.

4. Шовк - це теж пряжа тваринного походження, так як виготовляється з виділень гусениці шовкопряда. Цінується за зовнішній вигляд і унікальність волокна.

До літніх пряжі можна віднести:

1. Бавовна - це найпоширеніший вид літньої пряжі. Географія вирощування бавовни дуже велика, практично весь тропічний і субтропічний пояси планети. За допомогою сучасних технологій, вирощені сорти бавовни, що збільшують територію культивування цієї рослини. Конкуренція на ринку збуту зменшує собівартість вирощування. Тому пряжа з 100% бавовни може бути дешевою. Але згадайте про чай. Варіювання ціни на бавовняну пряжу має ту ж причину, що і на чай. Чим кращий матеріал відібраний, тим вище ціна продукту. Вибирати Вам!

2. Льон менше вирощується через складність і трудомісткості виробництва, тому коштує дорожче бавовни і часто використовується в сумішах.

В інтернет-магазині Вдала пряжа можете купити пряжу як вовняну зимову, так і для літніх проектів.